bajki 5551 Bajek w serwisieBajka Dnia z 20.09.2011      
ZWIERZĘTA W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W ZOO zwierzęta Ochotniczą Straż Pożarną utworzyły. Zaistniałe w nim pożary będą gasiły. Długo myśleć nie musiały kogo by do niej zaangażować miały. Zwierzątka same chętnie się zgłaszały. Jako pierwszy słoń się zgłosił. Mimo tego że on jest taki ociężały, do Ochotniczej Straży Pożarnej doskonale jest przygotowany.
Trąbę swą, za sikawkę ma doskonałą, a gdy wodę w nią nabierze, to strumieniem woda popłynie. I wnet pożar nią ugasi. A więc słoniu gdy się pali! Prędko suń do swej pracy! Bo sikawka twoja każdy pożar zgasi. Lecz do tego wody, wody mi potrzeba. Nagle myśl mu do głowy dobra wpada, foka, foka mi potrzebna. Ona przecież stale w wodzie siedzi więc poproszę ją, by do straży też wstąpiła. Przydatną by mi była, wodę by mi podawała. Foka długo się nie zastanawiała i do Ochotniczej Straży Pożarnej wstąpiła. Razem ze słoniem będzie pożary gasiła.
Nadal wspólnie się zastanawiali, kogo do straży jeszcze by dokooptować mieli. Zaraz też o żyrafie  pomyśleli. Żyrafa nam na pewno się przyda, ona z wszystkich zwierząt jest najwyższa, a ta jej długa szyja! W każdej sytuacji nam pomoże. Za drabinę u nas będzie, na najwyższe wysokości sięgnie. Pomoże nam przy pożarze, który na wyższe kondygnacje wejdzie? Żyrafa sprawę przemyślała i zaraz do nich się zapisała. I tak mówiła będę z wami dobrze współpracowała. Pomyśleli też o małpach, one takie dzielne i odważne są, a do tego jakie zwinne i sprawne. Po linach będą wysoko się piąć i rozprzestrzeniający się pożar gasić będą. Małpy propozycję tą przyjęły i do straży też wstąpiły. Aby dotrzeć wszędzie prędko i w zakątki te najmniejsze zajrzeć, poprosiły myszkę, która też do nich się zaraz dokooptowała. Myszka do pomocy kunę poprosiła, wiedziała o tym że kuna w takich wypadkach lepsza od niej by była. Jest szybsza i ode mnie sprytniejsza. Toteż straż się osobowo znowu powiększyła. Żuraw co często przy wodzie stoi zawsze do pomocy jest gotowy. Wody poda a i w wysokościach pomóc może, bo po to przecież są żurawie, więc dołączył też do straży.
Wszyscy już skompletowani, aż tu nagle sygnał, pali się, pali !!! A więc działać wyruszamy, możliwości swoje posprawdzamy.
Profil autora: Grażyna Schneider  ilość bajek publicznych(121) ilość bajek dnia(70)

 ocena czytelników: 6,48 (31 głosów)

oceń tę bajkę:

     Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. „Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”