bajki 6201 Bajek w serwisieBajka Dnia z 22.03.2010      
Bajka o dwóch robaczkach Są na świecie robaczki długie i są na świecie robaczki krótkie. Pewien robaczek długi mieszkał z pewnym robaczkiem krótkim. Łatwo ich było rozpoznać, ponieważ robaczek długi był dłuższy od krótszego, a robaczek krótki był robaczkiem krótszym od długiego.
Robaczek długi ma lepiej niż krótki, bo może stawiać duże kroki, może spoglądać z wyższej wysokości, może więcej zjeść.
Robaczek krótki ma lepiej niż długi, bo może spać w krótszym łóżku, może nosić krótkie rękawki, może łatwiej się schować.
Razem ciężko się żyło robaczkom, bo to, co lubił robaczek długi nie podobało się robaczkowi krótkiemu. A to, co lubił robaczek krótki nie podobało się robaczkowi długiemu. Wszystko wskazywało na to, że nasze robaczki długo razem nie pomieszkają. Wtedy robaczki postanowiły znaleźć coś, co będą równie dobrze robić.
Zaczęli się zatem zastanawiać, zastanawiać i po pewnym czasie, ani długim ani krótkim, wymyślili, że oboje bardzo lubią tańczyć. Po pierwszych próbach szybko okazało się, że tworzą doskonały zespół. Na każdy duży krok długiego robaczka przypadały dwa małe kroki krótkiego robaczka. Doskonale tańczyli w rytmie: „szybki - szybki - wolny, szybki - szybki - wolny, szybki - szybki - wolny”. Oczywiście robaczek krótki robił kroki w rytmie „szybki, szybki” robaczek długi robił kroki w rytmie „wolny”. Tańczyli równo, z dużym poczuciem rytmu. Po pewnym czasie okazało się, że są najlepsi, czego dowodem były liczne nagrody zdobywane na konkursach tanecznych.
Zachęcone tym sukcesem robaczki szukały kolejnych rzeczy, które lubiły robić. Zaczęli się zatem zastanawiać, zastanawiać i po pewnym czasie, ani długim ani krótkim, wymyślili, że oboje bardzo lubią śpiewać.
Po pierwszych próbach szybko okazało się, że tworzą doskonały zespół. Długi robaczek śpiewał nuty wysokie, krótki robaczek śpiewał nuty niskie. Śpiewali wspaniałe pieśni na dwa głosy. Po pewnym czasie okazało się, że są najlepsi, czego dowodem były liczne koncerty, na które ich zapraszano.
W ten sposób tak różni stali się tak zgodni.
A czy ty masz pomysł na ich wspólne zabawy? Pomyśl - najlepiej nie za długo, nie za krótko - co jeszcze robaczek dłuższy może robić z robaczkiem krótszym?
Profil autora: Dla Maluszka  ilość bajek publicznych(105) ilość bajek dnia(108)

 ocena czytelników: 6,46 (268 głosów)

oceń tę bajkę:

     Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. „Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”