bajki 5166 Bajek w serwisie     
Koncert na wiosennym drzewie Było sobie piękne, wysokie drzewo. Na gałęzi drzewa mieszkał ptaszek. Miał brązowe piórka i czerwony dziobek. W dzień ptaszek fruwał po lesie i nad łąką, śpiewał wesołe piosenki i bawił się w chowanego ze znajomą wiewiórką. Wieczorem przyszła do niego wiewiórka i zaprosiła ptaszka do swojej dziupli na kolację. Wiewiórka jadła orzeszki a ptaszek dostał gąsieniczki i muszki w poziomkowym sosie. Po kolacji ptaszek wrócił do gniazda na drzewie i zmęczony zasnął.
 Na drugi dzień, po śniadaniu, ptaszek poleciał nad rzekę i spotkał tam zieloną żabkę, która kumkała żabie piosenki. Ptaszkowi piosenki żabki spodobały się i zaprosił ją na wieczorny koncert pod drzewem. Ptaszek wrócił do swojego gniazdka i ćwiczył wiosenne piosenki na koncert. Gdy już sobie pośpiewał poleciał do sąsiadów, którzy mieszkali na jego drzewie i też zaprosił ich na swój koncert.
 Wieczorem pod drzewem zebrał się tłum zwierzątek. Przybyły biedronki, motyle, pszczółki, mrówki, muszki i komary. Przyleciały też inne ptaki: jaskółka, wróbelek, wrona, gil, sikorka, sroka i kukułka. Przyszła koleżanka wiewiórka i zielona żabka znad rzeki. Zaczął się wiosenny koncert. Wszystkim zwierzętom bardzo się podobały ptasie piosenki. Z radości wiewiórka z żabką skakały, owady tańczyły i machały skrzydełkami a ptaki fruwały wysoko nad drzewem.
 A drzewo szumiało zadowolone, że ma takich muzykalnych mieszkańców. Dalej kwitło i pachniało pięknie, bo była wiosna.  

Bajkę opowiedziała na konkurs Julia Charuza lat 5 z Krakowa
Profil autora: Przedszkole nr 6 Chełm  ilość bajek publicznych(11) ilość bajek dnia(7)

 ocena czytelników: 6,00 (4 głosów)

oceń tę bajkę:

     Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. „Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”