bajki 5166 Bajek w serwisie     
Dlaczego Rudek świeci? W małej miejscowości Siedlce żyła rodzina  Siwaków.Ta rodzina składała się ze zwierząt i ludzi.
Mała wiewiórka Oli skakała po brzozie. Mały lisek Rudek  zjadał obiad.Pewnego dnia gdy Karolinka
wieszała pranie  Rudek uciekł za bramy podwórka.Dlaczego tak się stało? - pytały dzieci i rodzice Rudka. Młody lisek wrócił po trzech dniach.Cała rodzina wtedy się cieszyła. Gdy poszli spać Rudek znowu uciekł.Tym razem nie wrócił.Rodzina napisała o tym w gazecie. W końcu ktoś się zgłosił.
- Widziałem jakiegoś lisa, ale to chyba nie Rudek - powiedział jakiś pan. Rodzina pojechała go zobaczyć, ale to nie Rudek.
Rudek potem pobiegł do Warszawy, z Warszawy do Ustki. Na drodze z Warszawy do Ustki złamał sobie tylną łapę. Liska znalazła mała Kasia, zaopiekowała się nim a rodzice Kasi zabrali go do weterynarza.
Rodzina  nie czytała takich magazynów i nie wiedziała nic o lisku. Gdy zima odeszła Rudka wypuszczono na wolność. Lisek pewnego razu wsiadł do samolotu, który leciał do Krakowa.W Krakowie wyczuł pachnący chleb. Zabrał go i zjadł.Rodzina Rudka szukała go po całej Polsce.   Dlaczego Rudek nie wraca?-pytały dzieci. 
Nie wiem - mówił tata   Rudek zobaczył coś świecącego wziął to i zjadł. Potem poszedł na spacer po mieście. Wypił wodę ze studni i poszedł spać. Po spaniu znalazł się  w domu Michałka i Oli.
Ale słodki lisek !  - zachwycały się dzieci
Choć !ubierzemy go!-krzyczała Ola
Zobacz, on świeci- powiedział Michałek. Lisek znalazł w końcu drogę do domu.Cała rodzina się ucieszyła, że odnalazła Rudka. A Rudek świecił i bardzo dobrze wspominał swoje przygody.
Profil autora: Natalka Akonom  ilość bajek publicznych(10)

 ocena czytelników: 5,33 (3 głosów)

oceń tę bajkę:

     Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. „Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”