bajki 5694 Bajek w serwisie     
MAŁY KRASNAL Tam na wzgórzu tam pod lasem, stoi domek z białym dachem. W nim to mieszka mały krasnal. Kocha ludzi i zwierzątka. Lubi jak się ktoś zawsze przy nim krząta. Sam swój domek dzielnie sprząta no i zwierzątek swych dogląda.
Ma konika na biegunach z drzewa zrobionego i na biało pomalowanego. Ma koteczka bielutkiego co na piecu zawsze siedzi, miauczy i oczkami zielonymi mruga. Na myszkę czyha a gdy ją dojrzy jak ona z norki wychodzi, to skok do niej robi. Myszka jest zawsze czujna i sprytna toteż przed kotkiem zaraz zmyka. Kotek zmartwiony lecz dalej czeka i czeka, obserwuje swoją zdobycz. Myśli że może wreszcie myszka będzie dla niego dobrą przekąską. Myszka ta zapewne przyjaciółką jest krasnala. Zawsze sprawną, bystrą musi być by przed kotkiem umieć się skryć, bo przeciż nadal przyjaciółką krasnala chce być.
Przed swym domkiem tym malutkim krasnal ma ogródek pełen kwiatów, krzewów no i drzewek. Opiekuje się nim sam, a więc kopie, sieje, grabi no i zbiera swoje plony, jak już mu coś dojrzewa. Ma w nim słoneczniki które to jak żołnierze na baczność zawsze w gotowym rynsztunku stoją, witając wchodzących. A gdy słoneczko na niebie  mocno świeci to one wtedy wyglądają tak jakby to one świeciły, złoty blask dawały, bo przecież bardzo słoneczka przypominają. Co prawda nie grzeją ale urok piękny mają, a tymi czarnymi do tego bardzo dużymi oczkami bystro spoglądają. Od czasu do czasu piękne słoneczniki właśnie latające pszczółki, bączki, osy goszczą by nektarku popiły. Niekiedy też latającym kolorowym motylkom gościć się pozwalają, toteż na nich by odpocząć siadają . Urok piękny wtedy gościom idącym do krasnala dają. Do ogródka zaglądają żyjące w pobliskim lesie zajączki i dzikie króliczki. Sałaty i kapusty w ogródeczku mały krasnal zasiał wbród. Zielony cały jego ogród toteż dla zajączków to wielka frajda jest a i marchewkę też uda im się w nim zjeść. Taka piękna, duża a jaka dorodna jest.
Trawkę świeżą, zieloną chętnie skubią też, a krasnal właściciel ogródka z tego cieszy się,
bo nie musi kosić jej. Równiuteńka i zielona zawsze wypieszczona jest. Równo zawsze przycięta, trawnik jego jak z obrazka zdjęty jest. Hura, hura króliki i zajączki!!!. Krasnal mówi wielkie wam dzięki. Krasnal  taki malutki  mało zapewne je, ale jednak bardzo prędko męczy się. Kupił więc sobie hamak zawiesił do drzewek i buja się buja, dobrze że na świeżym powietrzu bo  po co ma siedzieć w swoim domeczku. Tak sobie żyje krasnal mały który gości zawsze pełno ma i  nowości z okolicy wszystkie zna. Zwierzątka wszystkie go kochają, w pracy pomagają, doglądają, ale też co dobre mu zjadają.
Profil autora: Grażyna Schneider  ilość bajek publicznych(121) ilość bajek dnia(70)

 ocena czytelników: 7,60 (5 głosów)

oceń tę bajkę:

     Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. „Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”