bajki 5694 Bajek w serwisie     
KRASNAL OLBRZYM W Krasnolandzie życie płynie. A tam jak wiemy różne rzeczy się zdarzają i różne też bywają.
O każdym też z nich coś więcej wiedzieć chcemy. O ich zaletach, o wadach a może jeszcze coś więcej się dowiemy.
Dziwna sprawa dziwna, każdy krasnal przecież mały. Maciupeńkie to ludziki lecz wśród nich jeden z wielu - krasnal Olbrzym zamieszkuje i każdego dziwnie traktuje. Dziwują się wszyscy cóż to się stało że z krasnali  coś tak olbrzymiego powstało. Czy tak dużo drożdży ktoś mu dawał a on rósł i rósł, tak jak drożdżowa baba ?
Postrachem dla krasnali się stał, kiedy między nimi bywał. Zawsze rządził, gadał i tylko im rozkazywał. Wszyscy bali się krasnala Olbrzyma. To wielkolud taki! A rodzinka jego taka mała ? Taka normalna cała ? Skąd wyrósł taki dryblas ? Do żadnego domeczku swych kolegów i znajomych nigdy nie wlazł. Kiedy przy kimś stawał to wielkie drzewo udawał, tak też wyglądał.
Wszędzie zajrzał wszystko pooglądał. Widział wszystko i na dole i do góry. Krasnal ten był olbrzymiej postury. Doskonale pasujące do niego nazwisko miał. Krasnal Olbrzym lecz nie, nie nikt go tak nie przezywał, tak poprostu się nazywał.
Profil autora: Grażyna Schneider  ilość bajek publicznych(121) ilość bajek dnia(70)

 ocena czytelników: 6,50 (6 głosów)

oceń tę bajkę:

     Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. „Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”