bajki 5551 Bajek w serwisie     
CZY TO BAJKA CZY NIE BAJKA Tola ta co chodziła do zerówki, zaczynała grę na skrzypcach. Wszyscy o tym wiedzieli że Tola ma talent w tym kierunku. I mówili Tolu o ile chcesz grać to na Ciebie właśnie teraz już czas.
A więc mama z tatą skrzypeczki kupili, nuty do tego by Tola była gotowa do kontynuowania nauki.
Panią do nauki gry na skrzypcach mama z tatą zaraz poszukała, i Tola naukę gry na skrzypcach zaczynała. Zapał do nauki wielki miała, a więc w wolnych chwilach grała i grała. Mazurka Chopina nawet już zagrać umiała, w jednym tylko miejscu jak go grała nagle grę przerywała. Na polecenia pani która ją uczyła zupełnie uwagi nie zwracała. Dalej tak grała i zawsze w tym jednym miejscu grę przerywała. Wszyscy jej mówili Tolu spójrz w nuty przecież czy nie słyszysz że źle grasz! Dlaczego zawsze w tym jednym miejscu grę przerywasz?
Tłumaczenia jednak nie pomagały, Tola twierdziła zdecydowanie że gra dobrze, wręcz krzyczała: 
Ja gram dobrze, ja gram dobrze!!! Upartą była.
Pewnego dnia pani już nie wytrzymała i powiedziała. Pokaż nuty do tego utworu moja Tolu. 
Tola nuty podała i cóż pani błąd w nutach zauważyła. To przerywnik Tola pod uwagę brała. Drukarnia poprostu źle nuty wydrukowała. Tolu to jest dowód że dobrze grasz i na wszystko uwagę zwracasz. Tutaj winę drukarz miał. Tolu graj tak uważnie jak do tej pory grasz, a błąd drukarzom rzadko zdarza się. Pochwałę za to ode mnie masz.
Tola się ucieszyła lecz błąd w nutkach jej pani poprawiła.
Następnego dnia kiedy nutki rozłożyła i grać zaczęła nie zauważyła że mucha na jej nutkch usiadła i ślad po sobie zostawiła, tak wyglądał jakby to kropeczka przy nutce była i Tolę ona też zmyliła. Tola znowu źle grała i pani się zdenerwowała, a Tola jak zawsze się mocno upierała. Lecz to wynikiem tego było że Tola dobrze jak zawsze grała i na nuty uwagę zwracała a tutaj mucha winę miała.
Wszyscy jednak przekonani byli że Tola dobrze gra i w przyszłości jako skrzypaczka dobre wyniki będzie miła.

Lecz czy to bajka była, czy może sytuacja taka komuś w życiu się przydarzyła?
Czy taka Tola co tak pięknie grała naprawdę była?
I czy błędy w nutach drukarnia by robiła?
Profil autora: Grażyna Schneider  ilość bajek publicznych(121) ilość bajek dnia(70)

 ocena czytelników: 7,50 (2 głosów)

oceń tę bajkę:

     Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. „Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”